להזמנות 03-6816141
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
מאמרים
blog.jpg

ללבוש תלבושת בית ספר ולשמור על סטייל

המדריך המקוצר לתלבושת בית ספר – מה חובה, עם מה אפשר לשחק ואיך גיוון היא מילת המפתח
יש 12 שנים במהלכם אתם עומדים ללמוד בבית הספר וסביר להניח שידרשו מכם להגיע עם תלבושת אחידה. למרות שהאינסטינקט הראשוני שלכם הוא כנראה להתנגד לתלבושת בית ספר אחידה,  יש לכך גם יתרונות רבים שכדאי להכיר.

היתרונות של תלבושת אחידה

ללבוש תלבושת בית ספרתלבושת אחידה מאפשרת לכל התלמידים להרגיש שווים, ללא קשר למצב הכלכלי של משפחתם. מכיוון שכולם מחויבים לבוא עם אותה תלבושת, הפער מצטמצם וזה נותן הזדמנות שווה לכולם. יתרון נוסף זו האפשרות לחסוך את הזמן הניכר שאתם מבלים בבוקר מול הארון, בתהייה מה ללבוש היום וזה גם יוצר חלוקה ברורה בין בגדים לבית הספר ובגדים אחרים שאתם אוהבים ומיועדים ליציאה עם חברים אחה"צ או לאירועים מיוחדים.

יש יתרונות רבים אחרים על תלבושת בית ספר, אך כנגדם עולה הטענה שלבוש אחיד מבטל את הייחודיות של כל תלמיד ומונע ממנו לבטא את הטעם האישי שלו. למי שאוהב להישאר מעודכן בטרנדים אופנתיים, יכולה להיות גם תחושה שתלבושת אחידה נראית משעממת ולא יצירתית. האם יש מה לעשות בנושא?

ביטוי עצמי גם עם תלבושת אחידה

בגילאים הצעירים, כאשר עושים את הצעדים הראשונים בבית הספר, נושא הלבוש פחות מרכזי מאשר בגילאי ההתבגרות. בגיל ההתבגרות יש רצון לבלוט מעל אחרים ולהראות את הסגנון האישי בדרכים שונות, כולל באמצעות הבגדים שבוחרים ללבוש.

האם החובה ללבוש תלבושת בית ספר מדכאת את הסגנון האישי? לא בהכרח. כיום רוב בתי הספר אינם מחייבים תלבושת אחידה מלאה, אלא מסתפקים בחולצות בית ספר הנושאות את סמל המוסד בלבד. המשמעות היא שיש לכם בחירה חופשית כמעט מלאה לגבי המכנס או החצאית איתה תרצו ללכת ויש אינסוף שילובים אפשריים שתוכלו לעשות, כדי שהתלבושת תיראה שונה בכל יום מחדש.

בנוסף, כאשר אתם הולכים לחנות כדי לקנות חולצות להדפסה, תוכלו לשלב בין גזרות שונות של חולצות ולא לקנות את אותו דגם. יש חולצות עם מפתח בצורת וי, חולצות עם מפתח עגול, ובחורף יש גם חולצות עם צווארון גולף ואחרות. שימו לב שאתם בוחרים במגוון צבעים שונים, ולא מסתפקים בצבע אחד או שניים. ככל שיהיו לכם יותר צבעים, כך יש יותר אפשרויות משחק.

בחרתם חולצות בית ספר במגוון גזרות וגוונים? כעת תוכלו לשדרג את המראה באמצעות אקססוריז שונים, כגון גרביים, שרשראות, כובעים, חגורות ופריטים משלימים נוספים שיעזרו לכם לבטא את החוש היצירתי ואת האהבה שלכם לאפנה בצורה המקורית ביותר!

חזרה למאמרים