להזמנות 03-6816141
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
מאמרים
blog.jpg

חולצות בית ספר - בעד או נגד?

מאז ומתמיד היו דעות לכאן ולכאן לגבי הצורך בחולצות בית ספר אחידות. לאיזה צד אתם משתייכים?

המחלוקת לגבי התועלת של תלבושות בית ספר אינה חדשה ולמעשה היא קיימת כבר שנים רבות. בעבר היה מקובל במדינות רבות שתלמידים יגיעו לבית הספר עם לבוש אחיד, ולמרות שעם השנים הדרישה לקוד לבוש הלכה ודעכה, הרי שלאחרונה יותר ויותר מוסדות חינוך בוחרים לחזור לכך ומנהיגים תלבושת אחידה.

לראות את היתרונות ולהבין את החסרונות

חולצות עבור בית הספרלתלבושת אחידה יש יתרונות רבים. היא יוצרת שוויון בין התלמידים לפחות במראית עין ומבטלת את פער המעמדות. בנוסף, היא חוסכת את ההתלבטויות הרבות לגבי התאמת הלבוש וכך חוסכת זמן בהתארגנות בבקרים והיא מאפשרת להורים לחסוך בהוצאות כספיות על לבוש.

מנגד, עולות טענות שהחיוב ללכת עם תלבושת בית ספר מונע מהתלמידים את האפשרות לבטא את הייחודיות שלהם ומוסיף מעמסה להורים, אשר צריכים בכל עונה ללכת ולרכוש תלבושת אחידה עם סמל בית הספר.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הטענות היא פשוט לתת להן מקום ולראות האם וכיצד ניתן לתת להם מענה הולם. למשל, את הטענה שתלבושת אחידה מונעת מהתלמידים את חוש היצירתיות והביטוי העצמי, אפשר לפתור בקלות באמצעות המגוון הרחב שקיים כיום למגוון חולצות בית ספר. בניגוד לעבר, שהקפידו על חולצות מסוימות בגוון אחיד, כיום ברוב בתי הספר מאפשרים לתלמידים לבחור חולצות בגזרות ובצבעים כרצונם, העיקר שיהיה עליהן את סמל בית הספר. בנוסף, החובה היא רק לגבי החולצה והתלמידים יכולים לבחור עם אילו מכנסיים או חצאיות להגיע.

בעניין הטענה של ההורים, שהחובה לקנות תלבושות בית ספר מעמיסה עליהם גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת בזבוז זמן, יש גם היום מענה מתאים, וזה באמצעות קנייה אונליין. אפשר להזמין באינטרנט חולצות בית ספר ארוכות וקצרות, בכל הצבעים ובכל המידות, ולקבל אותן עד הבית. בדרך כלל יש גם מבצעים או הנחות למי שקונה יותר מחולצה אחת ולכן זה גם משתלם. 

כאשר מסתכלים על מכלול היתרונות ומבינים שהיום אפשר בקלות לתת מענה גם לחסרונות, רואים שיש תרומה רבה לחולצות בית ספר לגיבוש התלמידים ויצירת אחדות ושוויון בין כולם.

חולצות בית ספר הן הפשרה הטובה ביותר בין אלו המתנגדים לתלבושת בית ספר לאלו המצדדים בה. באופן זה, התלמידים מחויבים ללכת עם חולצות הנושאות את סמל בית הספר, אך יש להם בחירה חופשית לגבי צבעי החולצה, הגזרה וגם החלק התחתון.

חזרה למאמרים